Partners

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Streda 24. 4. 2024

STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA

gastronómie a služieb

Šurany

tel.kontakt 035/6500871

e-mail školy: skola@sosgastro.sk

• V čase od 2. mája bude prevádzka cukrárne v priestoroch dielní odborného výcviku na Slovenskej ulici v Šuranoch z technických dôvodov zatvorená.

• Tento deň si žiaci našej školy spolu s vyučujúcimi i ďalšími zamestnancami školy pripomenuli tým, že pomohli vyčistiť areál Jazdiarne v Šuranoch.

• Ing. Ľubica Cibulová, EURES poradca, informovala našich žiakov o možnosti zahraničnej stáže v gastronomických zariadeniach v Rakúsku a Grécku.

• na tému " Jarná nálada".

Zručnosť a svoj talent zúročili žiačky našej školy Sabina Valachová a Nikola Gaálová na 3. ročníku krajskej cukrárskej súťaže s medzinárodnou účasťou O juniorskú tortu roka 2024 s témou "Jarná nálada", ktorú organizovala Stredná odborná škola potravinárska v Nitre. V silnej konkurencii úspešne obsadili tretie bronzové miesto.

Gratulujeme im a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• V týchto dňoch prebieha na našej škole barmanský kurz. Veríme, že našim absolventom rozšíri obzor a zvýši uplatnenie na trhu práce. Všetkým účastníkom kurzu želáme veľa úspechov a jeho úspešné ukončenie.

• Dňa 25.marca 2024 sa v Koncertnej sále Župného domu oceňovali pri príležitosti Dňa učiteľov pedagogickí zamestnanci, riadiaci pracovníci a zamestnanci z výchovno-vzdelávacieho procesu z Nitrianskeho kraja. Ďakovný list z rúk predsedu NSK Ing. Branislava Becíka, PhD, prevzal pán riaditeľ Ing. Róbert Polák a pani učiteľka Mgr. Zuzana Hamalová. Srdečne blahoželáme.

• Dňa 26.marca 2024 sa v Nitre uskutočnilo krajské kolo SOČ. Našu školu reprezentovala žiačka nadstavbového ročníka Lýdia Babiczová, ktorá sa umiestnila na štvrtom mieste. Za reprezentáciu školy jej ďakujeme.

• Dňa 26.marca 2024 Mestské kultúrne stredisko v Šuranoch zorganizovalo Veľkonočné tvorivé dielne v Spoločenskej hale v Šuranoch. Aj žiaci našej školy sa zúčastnili tejto akcie - prezentovali sa slávnostným stolovaním a ponukou pečiva, ktoré pripravili v rámci odborného výcviku.

• Aj v školckom roku 2023/2024 sa 10 vybraných žiakov našej školy zúčastnilo medzinárodnej matematickej súťaže "Matematický klokan" , ktorá sa konala 26. marca 2024.

• Dňa 20.marca 2024 žiaci našej školy navštívili DAB v Nitre. Z bohatej programovej ponuky divadla sme si vybrali muzikál Jozef a jeho zázračný farebný plášť. Tento muzikál je veľkým scénickým posolstvom pre všetky generácie o tom, že len tie sny, ktoré máme odvahu snívať, sa raz aj naplnia. Žiakom sa divadelné predstavenie veľmi páčilo.

• Nitriansky samosprávny kraj realizuje putovnú výstavu "Plagát a príbeh roka 2024 - Nauč sa povedať NIE". Jedná sa o grafické a výtvarné diela žiakov stredných škôl, ktoré sú témou zamerané na prevenciu kriminality. Aj vy - žiaci našej školy, pedagógovia, nepedagogickí pracovníci, rodičia či širšia verejnosť máte možnosť odovzdať svoj hlas prácam, ktoré Vás v rámci danej témy najviac oslovili. Hlasovanie prebieha od 14.marca 2024 do 20.mája 2024. Autorovi víťazného diela bude odovzdaná cena dňa 10. júna 2024 pri príležitosti „Oceňovania najúspešnejších žiakov stredných škôl NSK za rok 2023“. Link na online hlasovanie : https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScI0Wx0OL5ynCCCuVugjCNhJexLzbCnDxOdBK1fsRLtQ552PA/viewform

• Dňa 13. marca 2024 sa naši žiaci pod vedením majstrov OV zúčastnili exkurzie spojenej s prednáškou na tému Historická kuchyňa, ktorú pre nás pripravilo Mestské kultúrne stredisko v Šuranoch v šurianskej synagóge. Žiaci sa dozvedeli mnoho zaujímavého z histórie gastronómie.

• Dňa 12. marca 2024 sa žiaci prvého, druhého a tretieho ročníka zúčastnili besedy o živote Žofie Bosniakovej, ktorú pripravili pracovníci mestskej knižnice Michala Matunáka v Šuranoch.

• Dňa 28.2.2024 sa na našej škole konalo Školské kolo SOČ. Žiaci svoje práce vypracovali a odprezentovali na vysokej úrovni, ale zvíťaziť môže len jeden. Tento rok sa so svojou prácou na prvom mieste umiestnila žiačka II.NŠ triedy Lýdia Babiczová, ktorá postupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční koncom marca v Nitre. Víťazke blahoželáme a prajeme veľa úspechov na krajskom kole.

• Žiaci našej školy sa zapojili do projektu Zmudri.sk, kde vyhrali raňajky pre celú triedu. Vďaka tomu zorganizovali Školský brunch.

• Motto tohtoročnej „Valentínskej kvapky krvi“ je "Buďme k sebe láskaví, veď sme +/- rovnakí". My sme dnes 22.2.2024 svoju láskavosť preukázali dobrovoľným darovaním krvi v priestoroch NTS v Nových Zámkoch. Veríme, že budeme príkladom aj pre ostatných a motivujeme ich k tomu, aby sa v budúcnosti zapojili do podobnej aktivity a pomohli tak ľuďom, ktorí túto vzácnu tekutinu potrebujú na záchranu svojho života.

• Dňa 19. februára 2024 sa naši žiaci predviedli žiakom ôsmeho a deviateho ročníka svoje zručnosti vo flambovaní palaciniek na základnej škole v Michali nad Žitavou. Žiaci sa zaujímali i o históriu flambovania. Potom si radi pomaškrtili na pripravených palacinkách.

• Dňa 21. februára 2024 si mesto Šurany pripomenulo pietnym aktom tragickú nehodu z roku 1989, keď v obilnom mlyne v šurianskom cukrovare došlo k výbuchu a následnému požiaru s tragickými následkami. Pri požiari bolo sedem ľudí zranených, z nich traja hospitalizovaní a osem ľudí zahynulo pri požiari v budove mlyna. Predstavitelia mesta, členovia rodín pozostalých, bývalí zamestnanci ako i žiaci stredných škôl sa zišli na mieste tragédie, aby si uctili pamiatku obetí tohoto nešťastia.